A Jeditanácsról
Roli és Geri 2006.05.21. 09:26
A Jedi Tanács tizenkét tagból áll. A Tanács azoknak a nagy elméknek a gyülekezete, akik már bizonyították képességeiket a béke és igazságosság szolgálatában. Tanácstermük a nyílt beszéd és együttgondolkodás, a kölcsönös megbecsülés birodalma, hiszen valamennyien azonos, nemes célokat tűztek maguk elé. A tanács magját öt Jedi alkossa, akik egy életre elkötelezték magukat a legodaadóbb szolgálat mellett. Mellettük négy, hosszú időn át szolgáló Jedi áll. Ők addig tagjai a Tanácsnak, amíg úgy nem döntenek, hogy visszavonulnak. Bizonyos kérdésekbe a három meghívott, vendégnek tekinthető tag is beleszólhat. Ennek a sajátos felállásnak köszönhetően a Tanács kiegyensúlyozottan és hatékonyan végzi munkáját. A Tanács feladtat roppant összetett. Az Erő segítségével döntenek minden, a világot befolyásoló döntésben. Ők döntik el, hogy egy adott eseményt hogy értékelnek, hogy szükség van e közvetett, vagy közvetlen beavatkozásra a béke, és igazság védelmében. A vitás kérdéseket, melyek mind a renden belül és kívül történnek, ők hivatottak megvitatni. A békétlen feleket kibékíteni, a segítséget kérőket, megsegíteni. Ők tesztelik az ifjú növendék jelölteket. Ők hoznak új szabályokat, döntéseket. Ők ismerik a legbehatóbban a Jedik útját. Ők döntenek arról, ki érett a lovagságra. Ők avatják a lovagokat. A Tanács választ az állandó tagok közül egy tiszteletbeli vezetőt. A vezető, a Tanács hangja. Ő vezeti a beszélgetéseket, ő teszi fel a kérdéseket, ő mondja ki a döntéseket. A Tanács vezetőjének megbízatása egy évre szóljon. Utána a Tanács megválasztja az új tiszteletbeli vezetőt. A Tanács minden tagjának egy szavazati joga van. Nem lehet tartózkodni. Az ellenkezne a Jedi útjával. "Tedd, vagy ne tedd". Ha a szavazás eredménye egál, akkor a Tanácsnak a döntést minimum egy héttel el kell halasztania, és az Erő segítségével meditálnia kell a kérdésen. Az egy hét alatt felmerülő új tényezők fényében, a Tanács megvitatja a helyzetet még egyszer. Ezután újra szavaz. (A döntés elhalasztásának kérdése, minimum egy hét. A tanács dönti azonban el, hogy mennyi időre van szüksége ahhoz, hogy a döntést kellőképp mérlegelni tudja. Ennek eldöntésére, egyszerű többség is elegendő.) (Egyszerű többség: Legalább két azonos szavazat. Ezzel csak a nem eldöntendő dolgok szavazhatók meg; vagyis minden olyan kérdés, melyre nem csak igen, és nem válasz adható.) A Tanács döntéseiben sohasem a rend, és az egyén érdekeit nézi. Ha így tesz, vét a Jedi útja ellen. A Tanácsnak minden döntésével a jó ügyet kell szolgálnia. Tehát a döntés következményének minden esetben közép, és hosszú távon, a békét, a harmóniát, a könyörületet, és az igazságot kell szolgálnia, még ha ezzel a rendnek is ártana.
A Jedi Tanács
A Régi Köztársaságban megjelentek az első jedik, körülbelül 25 000 évvel a nabooi csata előtt. Fokozatosan megtanulták a filozófiát, ami az Erő használatára vezet és hamarosan a népet szolgálták, mint a béke, a diplomácia és a jóakarat fenntartói. A rend fokozatosan növekedett, százan, ezren lettek, mindenféle fajokból az egész galaxisban.
A jediknek nem volt könnyű dolguk, ezért egy Tanácsot alapítottak. A Tanács Coruscanton székelt, feladata az összes jedik irányítása volt, ők hozták a döntéseket arról, hogy ki van felkészülve, ki nem, mikor avatkozhat be a jedi a galaxis problémáiba és mikor nem szabad beleszólnia ezekbe.
A Jedi Tanács Coruscant felszínén, egy spirális torony tetején tartja a gyűléseket. Ez olyan hely, ami tele van egymás iránti tisztelettel, békével és tudással. A Jedi Tanács tizenkét tagja körben ül és odafigyelnek a galaxis minden eseményére. Itt döntik el, hogy melyik reménybeli jedi kaphat kiképzést, és olyan döntéseket hoznak, amelyek az egész rendre vonatkoznak. A Jedi Tanács a legtiszteletreméltóbb és leghatalmasabb erő a galaxisban.
A Jedi Tanács tizenkét tagja azoknak a nagy elméknek a gyülekezete, akik már bizonyították képességeiket a béke és igazságosság szolgálatában. A tanácstagok, akik biztosan bánnak az Erővel, önzés és féltékenység nélkül képesek együttműködni egymással. Tanácstermük a nyílt beszéd és együttgondolkodás, a kölcsönös megbecsülés birodalma, hiszen valamennyien azonos, nemes célokat tűztek maguk elé. A tanács magját öt jedi alkotja, akik egy életre elkötelezték magukat a legodaadóbb szolgálat mellett. Mellettük négy, hosszú időn át szolgáló jedi áll. Ők addig tagjai a Tanácsnak, amíg úgy nem döntenek, hogy visszavonulnak. Bizonyos kérdésekbe a három, meghívott vendégnek tekinthető tag is beleszólhat. Ennek a sajátos felállásnak köszönhetően a Tanács kiegyensúlyozottan és hatékonyan végzi munkáját. |
|
|